فارسیز

همانطور که در مطالب قبلی وبلاگ ترجمه آنلاین فارسیز به معنای اصطلاحات و کنایه‎های انگلیسی و موارد استفاده درست آنها در جملات و مکالمه انگلیسی پرداخته بودیم، در این مطلب هم به چند اصطلاح انگلیسی جالب می‎پردازیم. با این اصطلاحات در ترجمه تخصصی و ترجمه مقاله و متون انگلیسی مواجه خواهید شد.

to be the) Devil’s advocate)

معنی ظاهری این اصطلاح “وکیل مدافع یا حامی شیطان بودن” است، اما معنی واقعی آن “ارائه استدلال مخالف” است. یعنی از نقطه نظر مخالف بحث کنیم.

مثال:  healthcare is so expensive in the United States. It just doesn’t seem right

But, to be the devil’s advocate, doctors get paid more in the US than any other country so that attracts the best doctors

ترجمه: هزینه بهداشت و درمان در آمریکا بسیار گران است که این درست به نظر نمی‎رسد.

اما اگر از یه زاویه دیگه به موضوع نگاه کنیم، پزشکان درآمد بیشتری در آمریکا دارند که این موضوع باعث جذب بهترین پزشکان به آمریکا می‎شود.

to) Give someone the cold shoulder)

ترجمه مقاله|ترجمه تخصصی|ترجمه آنلاین فارسیز ترجمه آنلاین معنی اصطلاح Devil’s advocate چیست؟ teach english idioms5

این اصطلاح به معنی کم محلی کردن یا بی‎توجهی نشان دادن به کسی یا چیزی است.

مثال: My sister gave me the cold shoulder. I couldn’t figure out what I had done to make her angry

ترجمه: خواهرم به من کم محلی کرد، نتونستم بفهمم چیکار کردم که عصبانی شده

Happy camper

ترجمه مقاله|ترجمه تخصصی|ترجمه آنلاین فارسیز ترجمه آنلاین معنی اصطلاح Devil’s advocate چیست؟ teach english idioms6ترجمه مقاله|ترجمه تخصصی|ترجمه آنلاین فارسیز

به آدم سرحال و خوشحال happy camper می‎گویند.

مثال: .I made a perfect score on my English test, So I’m a happy camper today

ترجمه: من یه نمره خیلی عالی در امتحان انگلیسی گرفتم، بنابراین امروز خیلی خوشحالم.

منبع: www.fluentu.com

سفارش ترجمه آنلاین

سامانه ترجمه آنلاین فارسیز ترجمه ,انگلیسی ,اصطلاح ,معنی ,آمریکا ,advocate ,devil’s advocate ,آنلاین فارسیز ,cold shoulder ,happy camper منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

شاپرک و روزهای رنگارنگ 365 انتخاب رشته روابط عمومی مدیریت واردات و صادرات آموزش دانلود فیلم سکسی زیگ زیگ arlo16 Tapak نـغـمـه دانـلـود | مرجع دانلود فیلم و سریال,بازی